Skip to content

نرم افزار پشتیبان گیری از سرور های HP چیست؟

نرم افزار پشتیبان گیری از سرور های HP چیست؟

یک نرم افزار پشتیبان برای سرورها به شما امکان می دهد تمام اطلاعات را از یک سرور مانند سرور اچ پی دانلود کرده و بعداً آن را بازیابی کنید.

افراد و شرکت ها باید به طور مکرر از سرورهای خود نسخه پشتیبان تهیه کنند تا از از دست رفتن داده ها جلوگیری کنند. از دست دادن داده ها ممکن است در هر زمانی به دلیل بدافزار، پیکربندی نادرست یا بلایای طبیعی رخ دهد.

سه نوع اصلی پشتیبان گیری سرور اچ پی وجود دارد:

  • پر شده(کامل)
  • افزایشی
  • دیفرانسیل

پشتیبان گیری کامل

شما از یک نسخه کامل از تمام فایل ها و پوشه های موجود در یک سرور اچ پی نسخه پشتیبان تهیه خواهید کرد. حداقل یک کپی اضافی از تمام فایل های داده در یک نسخه پشتیبان خواهید داشت.

این نوع زمان بر و سخت است. ممکن است در طول فرآیند به سرور شما فشار وارد کند و منجر به نیاز مجدد برای خرید سرور اچ پی و یا تعمیر سرور اچ پی نمایید . با این حال، قابل اعتمادترین است.

پشتیبان گیری افزایشی

پشتیبان گیری افزایشی مستلزم تهیه یک نسخه پشتیبان کامل از داده ها و سپس تهیه نسخه پشتیبان از داده های تغییر یافته است. این نوع کمترین فضای ذخیره سازی را برای عملکرد در بین سه نوع اصلی پشتیبان می گیرد.

پشتیبان گیری سرور اچ پی

با این حال، زمانی که صحبت از بازیابی داده ها می شود، بهینه نیست. ابتدا باید مجموعه کامل پشتیبان و سپس هر مجموعه افزایشی را به صورت متوالی بازیابی کنید.

پشتیبان گیری دیفرانسیل

تمام فایل‌هایی را که از زمان آخرین بک‌آپ کامل تغییر کرده‌اند کپی می‌کند. فضای کمتری نسبت به پشتیبان‌گیری کامل در استوریج اچ پی می‌گیرد و سریع‌تر از نسخه‌های افزایشی بازیابی می‌شود.

مزایای استفاده از نرم افزار پشتیبان گیری سرور hp

بازیابی فاجعه

هیچ فرد یا شرکتی نسبت به بلایایی که می تواند باعث از دست رفتن داده ها شود، حساس نیست. از این رو، داشتن یک راه حل خوب پشتیبان گیری سرور ضروری است.

باج افزار، پیکربندی نادرست نرم افزار، و پاک کردن تصادفی داده ها تنها برخی از مسائلی هستند که باید مراقب آنها باشید. در هر صورت داشتن پشتیبان مفید است.

صرفه جویی در هزینه

بسیاری از گزینه ها به شما امکان می دهند فرآیندهای مورد نیاز برای پشتیبان گیری و بازیابی داده ها را خودکار کنید. بنابراین، نیازی به استخدام افراد اضافی نخواهید داشت.

همچنین، اگر اطلاعات سرور خود را از دست دادید، آماده پرداخت مبالغ قابل توجهی برای بازسازی آن باشید. از این نظر، داشتن یک راه حل پشتیبان آنلاین سرور اچ پی ویندوز می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند.

انطباق

برخی از شرکت ها طبق قانون ملزم به نگهداری از داده های خاص هستند، به عنوان مثال، بیمارستان ها و مجریان قانون. نرم افزار پشتیبان گیری سرور اختصاصی این کار را آسان می کند.

همچنین برای شرکت‌ها توصیه می‌شود که داده‌های حیاتی را برای پاسخ سریع به درخواست‌های حسابرسان قانونی یا سازمان دولتی حفظ کنند. به این ترتیب، آنها زمان و آزادی بیشتری برای تمرکز بر کسب و کار اصلی خود بدون نگرانی از ایجاد مشکل در قانون دارند.

امنیت

تهدیدهای بالقوه زیادی وجود دارد که می تواند داده های شما را تحت تأثیر قرار دهد. بازیابی آن بدون پشتیبان می تواند هزینه زیادی داشته باشد و گاهی اوقات ممکن است غیرممکن باشد.

بنابراین، شما نیاز به یک ابزار پشتیبان دارید. اما یکی را با رمزگذاری خوب انتخاب کنید تا همه آن اطلاعات به دست افراد اشتباه نیفتد.

متراکم سازی داده ها

بسیاری از نرم افزارهای پشتیبان گیری سرور می توانند فایل ها را به حداقل اندازه ممکن فشرده کنند. این ویژگی فضای پشتیبان مورد نیاز و در نتیجه هزینه های ذخیره سازی را کاهش می دهد و نیاری به خرید هارد دیسک سرور اچ پی با فضای ذخیره سازی خیلی بالا نمی باشد که جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توانید مقاله اطلاعات کاربردی هارد M2 برای سرور اچ پی را در این خصوص مصالعه فرمایید.

عناصر راه حل برای سرورهای HP

پیکربندی سرور HPE ProLiant Rackmount & HPE ProLiant Tower ذخیره‌سازی فایل داخلی سریع و قابل اعتمادی را فراهم می‌کند. HPE StoreEasy Storage را می توان به عنوان فضای ذخیره سازی توسعه خارجی برای ظرفیت فایل و پشتیبان اضافی اضافه کرد.

قابلیت های پشتیبان گیری را می توان از طریق نرم افزار شخص ثالث افزایش داد.

HPE Cloud Volumes Backup می‌تواند برای راه‌اندازی هیبریدی استفاده شود.

بهترین راه حل های فایل/پشتیبان برای سرورهای HP 2023

به عنوان یک کسب و کار کوچک تا متوسط (SMB)، باید با سرعت تمام به حرکت خود ادامه دهید. وقتی همه چیز همانطور که باید کار کند، آینده روشن است. اما اگر مانند بسیاری از مشاغل هستید، ممکن است از لپ‌تاپ، رایانه شخصی یا حتی نرم‌افزار ابری آنلاین برای اشتراک‌گذاری و ذخیره داده‌های حیاتی استفاده کنید.

راه‌حل‌های کسب‌وکار کوچک HPE برای فایل و پشتیبان‌گیری، فروشگاهی یک‌جا برای راه‌حل‌های آماده از جمله سخت‌افزار، نرم‌افزار، خدمات و گزینه‌های پرفروش HPE ProLiant است. آنها بر روی سرورهای HPE ProLiant DL380 G10 Plus ساخته شده‌اند که برای موارد استفاده از ابر درون محل و ترکیبی با Windows Server 2019، HPE Cloud Volumes و Microsoft Azure Cloud Services آزمایش، بهینه‌سازی و تایید شده‌اند. آنها همچنین به گونه‌ای طراحی شده‌اند که کم‌هزینه باشند و فناوری اطلاعات را در دسترس‌تر و آسان‌تر مصرف کنند. شما عزیزان میتوانید جهت مشاوره و خدمات سرور hp با مشاوران شرکت نویان سرور تماس بگیرید.

Server Cloud Backup

سیستم پشتیبان گیری دیسک قابل جابجایی HPE RDX یک راه حل قابل اعتماد پشتیبان گیری و بازیابی مبتنی بر دیسک با قابلیت حمل بی نظیر، بازیابی سریع و ادغام آسان در راه حل های کسب و کار کوچک HPE برای فایل و پشتیبان است.

HPE Cloud Volumes مجموعه ای از خدمات داده ابری است که انعطاف پذیری چند ابری را امکان پذیر می کند و راه حلی بی دردسر، ایمن و کارآمد را ارائه می دهد.

HPE StoreEver MSL Autoloader و MSL2024 Tape Library با راهکارهای HPE Small Business Solutions برای فایل و پشتیبان‌گیری ادغام می‌شود تا نیازهای ذخیره‌سازی را برای کسب‌وکارهایی که نیاز به پشتیبان‌گیری بدون مراقبت، بازیابی فاجعه یا قابلیت بایگانی دارند، برآورده کند.

ده تا از بهترین نرم افزارهای جهانی پشتیبان گیری برای سرور اچ پی در سال 2023

1. آکرونیس

Acronis Cyber Protect یک مجموعه نرم افزاری پشتیبان، بازیابی فاجعه، امنیت سایبری و مدیریت نقطه پایانی است. همچنین شامل پشتیبان گیری ابری سرور ویندوز است. شما می توانید تمام فایل های سرور خود را بر روی یک ابر خصوصی یا عمومی آپلود کنید و در هر زمان آنها را بازیابی کنید.

2. سرور پشتیبان AOMEI

AOMEI Backupper Server یکی از بهترین راه حل های ابری پشتیبان سرور است. از پشتیبان گیری مداوم و بازیابی فوری اطلاعات پشتیبانی می کند. می‌توانید آن را طوری تنظیم کنید که به‌طور خودکار روزانه، هفتگی یا ماهانه از فایل‌هایتان نسخه پشتیبان تهیه کند تا همیشه در امان باشید!

3. IDrive

IDrive یکی از بهترین سرویس های پشتیبان گیری ویندوز برای شرکت ها است. این یک راه حل امن، قابل اعتماد و مقیاس پذیر است که به طور موثر پشتیبان گیری و بازیابی را مدیریت می کند. و امنیت فوق العاده ای را فراهم می کند! IDrive تمام داده ها را با رمزگذاری 256 بیتی AES برای انتقال و ذخیره سازی رمزگذاری می کند. همچنین می توانید از کلیدهای خصوصی برای جلوگیری از سازش استفاده کنید.

4. Paragon Backup & Recovery Business

Paragon Backup & Recovery یکی دیگر از نرم افزارهای معروف پشتیبان گیری سرور hp برای شرکت ها است. شرکت آلمانی سازنده این ابزار یک توسعه دهنده نرم افزار پیشرو برای اکوسیستم ویندوز است. بنابراین، می دانید که فایل های شما در دستان خوبی هستند.

5. Veeam

Veeam یکی از بهترین و همه کاره ترین ابزارهای پشتیبان گیری سازمانی است که می توانید پیدا کنید. همچنین یکی از محبوب ترین ها با بیش از 400000 کاربر است. Veeam شامل یک ابزار قدرتمند پشتیبان گیری از سرور برای سازماندهی، خودکارسازی و استقرار نسخه پشتیبان از راه دور در فضای ابری است.

Best-Server-Backup-Software

6. Altaro VM Backup

پشتیبان گیری از سرور های مجازی Altaro (VM) یکی از بهترین راه حل های پشتیبان گیری سرور ویندوز موجود است. می توانید آن را نصب کنید و اولین ماشین مجازی خود را در کمتر از 30 دقیقه اجرا کنید. این نرم افزار کاربرپسند است و برای استقرار به تنظیمات پیچیده زیادی نیاز ندارد. همچنین هزینه پرداختی دارد، بنابراین مقرون به صرفه است.

7. NovaBackup

NovaBackup یک نرم افزار پشتیبان قابل اعتماد برای سرورها است. برای بازیابی در صورت از دست دادن اطلاعات، از فضای ذخیره سازی داخلی یا ابری پشتیبانی می کند. شما می توانید در هر زمان پشتیبان گیری کامل یا جزئی را برنامه ریزی کنید. و بهترین بخش - هیچ محدودیتی وجود ندارد

8. CrashPlan

CrashPlan یک راه حل قوی پشتیبان گیری سرور است. با استفاده از آن، می توانید از فایل های سرور ویندوز خود در یک درایو خارجی یا راه حل ابری پشتیبان تهیه کرده و به سرعت آنها را بازیابی کنید. به طور خودکار در پس‌زمینه اجرا می‌شود، بنابراین فرآیندهای دیگر را کند نمی‌کند!

9. Bacula

Bacula یک نرم‌افزار پشتیبان‌گیری از سرور ویندوز منبع باز است. برخلاف اکثر ابزارهای اینجا، رایگان و بسیار قابل تنظیم است. همه می توانند آن را دانلود کنند و از ویژگی های پیشرفته پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات آن استفاده کنند. طبق آمار Source Forge، در حال حاضر بسیار محبوب است، با بیش از 2.5 میلیون دانلود در سراسر جهان دارد.

10. Quest Rapid Recovery

Quest Rapid Recovery یک ابزار پشتیبان گیری و بازیابی سریع برای سرورهای ویندوز است و قطعاً یکی از بهترین ها است. این به شما امکان می دهد از فایل ها در ابر یا مراکز داده داخلی پشتیبان تهیه کنید و آنها را فوراً بازیابی کنید. بازیابی فوق سریع ویژگی متمایز آن در دریایی از رقبا اس