Skip to content

نرم افزار پشتیبان گیری از سرور های HP چیست؟

یک نرم افزار پشتیبان برای سرورها به شما امکان می دهد تمام اطلاعات را از یک سرور دانلود کرده و بعداً آن را بازیابی کنید. افراد و شرکت ها باید به طور مکرر از سرورهای خود نسخه پشتیبان تهیه کنند تا از از دست رفتن داده ها جلوگیری کنند.

تعریفی از ویندوز سرور

اولین ویندوز سرور در سال 2000 توسط شرکت پیشرو مایکروسافت با نام سرور ویندوز 2000 راه‌اندازی شد. پس از راه‌اندازی موفقیت آمیز این نسخه، مایکروسافت بسیاری از ویژگی‌ها را به روز کرد و ویندوز سرور 2003 را در سال 2003 منتشر کرد.

رم سرور چیست و انواع رم برای سرور hp

حافظه یا رم RAM (random access memory) حافظه کوتاه مدت یک سرور است و به طور موقت داده های تمام برنامه ها و فرآیندهای در حال اجرا بر روی سرور را ذخیره می کند.

سرور VPN چیست؟

سرور VPN یک سرور استاندارد است که با نرم‌افزار سرویس‌دهنده VPN نصب و پیکربندی شده است. سرویس گیرنده VPN ابتدا به سرور VPN متصل می‌شود و قبل از اینکه به وی اجازه دسترسی به VPN داده شود، خود را احراز هویت می‌کند.

تفاوت سرورهای رک (Rackmount)، تیغه‌ای (Blade) و ایستاده (Tower)

هر کدام از این سه نوع سرور مزایا و معایب خود را دارند. آنها همچنین تأثیرات متفاوتی بر عملکرد، فضا و مقیاس پذیری مراکز داده می گذارند. هر کدام از آنها می تواند برای مراکز داده و محیط‌های سازمانی استفاده شوند اما یک کاربر فردی نیز می‌تواند از آنها برای ایجاد یک شبکه خانگی یا اداری کوچک استفاده کند.

سرور مجازی چیست؟

سرور مجازی قادر است سیستم عامل، برنامه ها و بارهای کاری خود را بدون تأثیر بر سایر منابع سیستم میزبان اجرا کند. هنگامی که یک سرور مجازی سازی می شود، می توان از ظرفیت سرور با میزان کارایی بیشتری استفاده کرد.

بهترین‌ و پرفروش‌ترین‌ سرور‌ در سال 2022

قابل ذکر است که در این رتبه بندی شرکت HP رتبه اول را بدست آورده است. سرور یک رایانه همیشه روشن و همیشه در دسترس است. زمانی که این دسترسی تنها در محدوده یک شبکه داخلی باشد، آن را سرور تحت شبکه می‌نامیم و به این معنا خواهد بود که تمامی رایانه‌های موجود در این شبکه از این رایانه فرمان می‌گیرند و نیازهای تحت شبکه خود را به کمک آن تأمین می‌کنند و سرور نقش آن‌ها را در شبکه تعیین می‌نماید.

گزینش یک سرور خوب برای مشاغل کوچک در آخرین پژوهش

فکر می کنم با من موافق هستید که انتخاب بهترین سرور برای یک کسب و کار کوچک می تواند یک فرآیند دشوار باشد. با وجود بسیاری از انواع سرورها، پردازنده ها، هارد دیسک و گزینه های دیگر برای انتخاب، تقریبا غیرممکن است که بدانید از کجا شروع کنید.

سرور چیست؟

سرور یک برنامه یا دستگاه کامپیوتری است که خدماتی را به برنامه کامپیوتری دیگر و کاربر آن که به عنوان کلاینت نیز شناخته می شود ارائه می دهد. در یک مرکز داده، کامپیوتر فیزیکی که یک برنامه سرور روی آن اجرا می شود نیز اغلب به عنوان سرور نامیده می شود. ممکن است یک سرور اختصاصی باشد یا برای مقاصد دیگر استفاده شود؛ این امر در فروش سرورhp  نیز بسیار مهم است.

نمایش ۱ تا ۱۰ از ۱۷ گزینه