Skip to content

چطور از اینترنت استارلینک در ایران استفاده کنیم؟

چطور از اینترنت استارلینک در ایران استفاده کنیم؟

این اقدام که پس از کاهش سرعت و نواسان در استفاده از اینترنت در ایران ایجاد شده؛شامل دستورالعمل های به روز شده ای است که به شرکت ها اجازه می دهد پلتفرم ها و خدمات خود را به مردم داخل کشور ایران ارائه دهند.
استارلینک می‌تواند دسترسی به اینترنت را برای افراد داخل ایران ارسال کند و به آنها اجازه دهد تا به راحتی از اینترنت جهانی استفاده کنند و همچنین کمک کند تا با دوستان و خانواده خود ارتباط برقرار کنند.
با این حال اسپیس ایکس و کسانی که در داخل ایران به دنبال استفاده از استارلینک هستند، با یک مانع مهم روبرو است؛ از آنجایی که پایانه های استارلینک مبتنی بر سخت افزار هستند، ایران ابتدا باید به آنها اجازه ورود به کشور را بدهد. 

 استارلینک


گیرنده‌های استارلینک به داخل ایران ورود کرده‌اند و شروع به ارائه یک اینترنت پشتیبان کرده است و به صورت قاچاق وارد کشور شده‌اند. 
استارلینک که توسط اسپیس ایکس ایلان ماسک اداره می شود، یک شبکه جهانی از ماهواره های مدار پایین است که اینترنت زمینی را دور می زند و بازیابی اتصال و دسترسی به اینترنت را فراهم می کند. ایلان ماسک این ماهواره ها را در ماه سپتامبر 2022 بر فراز ایران فعال کرده است.

استارلینک چیست؟

استارلینک شبکه اسپیس ایکس متشکل از حدود 3000 ماهواره در مدار زمین است که برای ارائه خدمات اینترنت پرسرعت به جهان، به ویژه نقاط دورافتاده و روستایی طراحی شده است.
در ادامه کندی سرعت اینترنت مشترکین می توانند از بازی های آنلاین، تماس های ویدیویی و موارد دیگر با سرعت بالا از این فن آوری استفاده است.
ماهواره‌های استارلینک در فاصله بسیار نزدیک ‌تری نسبت به ماهواره‌های معمولی به دور سیاره می‌چرخند و پشتیبانی از فعالیت‌های با نرخ داده بالا را آسان‌تر می‌کنند.
این شرکت می‌گوید یک کیت استارلینک «هر چیزی را که برای آنلاین شدن در عرض چند دقیقه نیاز دارید» را دارا می باشد. کاربرانی که برای این سرویس ثبت نام می کنند، کیتی دریافت می کنند که شامل ترمینال و پایه استارلینک ، روتر، منبع تغذیه و کابل است.
این ترمینال خود گردان است و تا زمانی که دید واضحی از آسمان داشته باشد می تواند به راحتی به اینترنت متصل شود.

 استارلینک


بسته خانگی استارلینک 100 دلار در ماه هزینه دارد و هزینه سخت افزارآن که  یک بارهزینه دارد 599 دلار است. این شرکت همچنین یک بسته استارلینک ایده‌آل برای مشتریانی که به مکان‌هایی سفر می‌کنند که اتصال به اینترنت امن یا کاملاً در دسترس نبوده را نیز تهیه کرده است.
اسپیس ایکس در اوایل سال 2022 به اداره آمار و اطلاعات ایالات متحده گفت که تعداد کاربران استارلینک از 400000 مشترک فراتر رفته است؛در جدیدترین اقدام شرکت استارلینک 52 ماهواره فالکون 9  را به مدار زمین پرتاب کرده است.


اتصال به اینترنت استارلینک در 5 مرحله

کاربران استارلینک پنج مرحله راه اندازی اینترنت ایلان ماسک را به اشتراک گذاشتند.
کیت اصلی در جعبه متصل می شود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را وصل کرده و برنامه استارلینک را دانلود کنید.
با بیش از 10000 کاربر در سراسر جهان و پیش‌ سفارش‌های 99 دلاری در بیش از شش کشور، تقاضا برای شبکه اینترنتی استارلینک اسپیس ایکس به سرعت در حال افزایش است.
موشک فالکون 9 اسپیس ایکس در ماه گذشته 60 ماهواره دیگر را به مدار برد و تعداد ماهواره های استارلینک را به 1241 رساند و شبکه اینترنت را بیش از پیش گسترش داد.
هدف ایلان ماسک مدیرعامل این شرکت، ساخت یک سیستم با پهنای باند پرسرعت است که توسط ماهواره‌هایی که به دور زمین می چرخد و اینترنت را در اختیار مردم، به ‌ویژه افرادی که در مناطق روستایی هستند، اجرا می‌کند. تا اواسط سال 2027 ممکن است 42000 ماهواره در مدار باشند.

 استارلینک


چگونه سرویس ماهواره ای استارلینک را از خانه خود راه اندازی کنید؟

1. یک فضای باز پیدا کنید
برای اینکه استارلینک بهترین سرعت را ارائه دهد، ترمینال باید حدود 100 درجه به سمت آسمانی صاف داشته باشد تا به راحتی به ماهواره ها متصل شود. 
2. جعبه را باز کنید و به دستورالعمل ها نگاه کنید
وقتی جعبه خاکستری استارلینک را باز می کنید، یک برگه کاغذ با سه طرح گرافیکی وجود دارد؛ این برگه ها دستورالعمل است. دستورالعمل ها را بیرون بیاورید و کیت استارلینک را خواهید دید که با سه پایه در بالای ترمینال در کنار روتر و کابل مشکی ضخیم مشاهده می کنید.
3. کیت را بسازید
سه پایه را روی زمین قرار دهید و میله ترمینال را به سه پایه بزنید. روتر قبلاً به ترمینال و کابل متصل شده است.
از طرف دیگر، اگر می‌خواهید استارلینک را به طور ایمن به سقف یا پایه وصل کنید، می‌توانید یک آداپتور یا پایه ایستاده از قبل طراحی شده را از وب‌ سایت استارلینک خریداری کنید.
شخصی که در کانادا از استارلینک استفاده می کند می گوید: "تنظیم آن به معنای واقعی کلمه بسیار آسان بود، زیرا همه چیز از قبل وصل شده و آماده به کاراست."
4. استارلینک را روشن کنید
انتهای کابل را به یک منبع تغذیه وصل کنید تا استارلینک راه‌اندازی شود. دو چراغ سفید روی دستگاه ظاهر می شود. سپس ترمینال را به سمت بالا متمایل می شود؛ فرایند سفارش و تنظیم واقعاً، ساده و آسان است. 

 استارلینک


5. برنامه استارلینک را دانلود کنید
برای دانلود برنامه استارلینک به فروشگاه اپلیکیشن گوشی هوشمند خود بروید.
آیکون برنامه به شکل ردیابی ماهواره ای است که یکی از فضاپیمای پرتوهای اینترنتی استارلینک اسپیس ایکس را بر روی نقشه زمین را نشان می دهد. 
روی دکمه Start Setup کلیک کنید، سپس از شما می پرسد که آیا تمام کیت به برق وصل است یا خیر. روی "Open Wifi Settings" کلیک کنید و به شبکه استارلینک بپیوندید. سپس WiFi خود را با نام و رمز عبور در برنامه تنظیم کنید و در تنظیمات WiFi گوشی خود به آن متصل شوید.
برای بررسی اتصال ترمینال به ماهواره ها به برنامه برگردید. سپس چک می کند تا با هر یک از 1241 ماهواره استارلینک در مدار هم تراز شود. این کار ممکن است چند دقیقه طول بکشد.
تام گوچ یکی از مشتریان استارلینک در روستای مونتانا، که ترمینال خود را بالای پشت بام خود قرار داده است می گوید:کل این فرآیند از جعبه گشایی تا داشتن اینترنت سریع حدود 20 دقیقه طول کشید.

شرکت بازرگانی نویان سرور از شما عزیزان که تا انتهای این مقاله ما را همراهی کردید سپاسگزار است؛همچنین این شرکت ارائه دهنده سرورهای HP می باشد، جهت اطلاع از قیمت سرور و خرید سرور hp با کارشناسان ما در ارتباط باشید.