Skip to content

مجازی سازی سرور چیست؟

مجازی سازی سرور چیست؟

مجازی سازی سرور فناوری است که امکان ایجاد یک نسخه مجازی از یک موجودیت، شامل یک سیستم عامل، یک دستگاه ذخیره سازی، یک منبع شبکه و یک سرور را ممکن می سازد. عملیات مجازی سازی یک کار ساده مانند ایجاد پارتیشن بین دو دیسک سخت است. وقتی هارد دیسک را پارتیشن بندی می کنید، منطقاً هارد دیسک را به دو قسمت تقسیم کردید؛ به گونه ای که مانند دو هارد مجزا رفتار کنند. 
مجازی سازی سیستم عامل شما را قادر می سازد تا بیش از یک سیستم عامل را روی یک سخت افزار اجرا کنید و یکی از مهمترین مزایای آن صرفه جویی در خرید سرور hp می باشد. یکی از محبوب ترین فناوری هایی که در مجازی سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد VMware است که قابل استفاده در سیستم عامل های ویندوز، لینوکس و مک است.

مزایای مجازی سازی سرور HP


مزایای اصلی مجازی سازی سرور HP چیست؟

مجازی سازی سرور اچ پی نیز با کمک VMware انجام می شود. این فناوری تمام ابزارها، نرم افزارها و پشتیبانی مورد نیاز برای بهبود استفاده و مقیاس پذیری سیستم خود را فراهم می کند. برخی از مزایای برتر استفاده از مجازی سازی سرور HP با راهکار VMware عبارتند از:
نیاز به خرید سخت افزار جدید کاهش می یابد زیرا اکنون می توانید چندین سرور مجازی را روی یک سرور فیزیکی واحد میزبانی کنید.
راه اندازی سیستم های مجازی بسیار آسان است؛ مدیریت این سیستم ها آسان است و می توانید آنها را با عملکرد کامل خود بسیار سریعتر از یک سرور فیزیکی جدید اجرا کنید.
شما به راحتی می توانید مشتریان خود را به سرورهایی با ظرفیت بالا منتقل کنید؛ این نه تنها مدیریت را ساده می کند، بلکه هزینه های لازم برای مدیریت و نگهداری آنها را نیز کاهش می دهد.
صاحبان مشاغل و بخش‌های فناوری اطلاعات از مجازی‌ سازی سرور، زیرساخت‌های امن و قابل اعتماد فناوری اطلاعات گرفته تا صرفه‌جویی در هزینه، چیزهای زیادی به دست خواهند آورد. مجازی سازی سرور روشی برای پارتیشن بندی یک سرور فیزیکی و منابع آن به تعدادی نمونه کوچک و سرور مجازی با استفاده از نرم افزار مجازی سازی است.

مشین مجازی سرور اچ پی


در یک محیط سرور مجازی، هر سرور مجازی سیستم عامل خود را در یک محفظه نرم افزاری در بالای سرور میزبان اجرا می کند. در زیر برخی از دلایلی که مجازی سازی سرور برای مشاغل مفید است و بسیار محبوب شده است آورده شده است:

پشتیبان‌گیری آسان‌تر و بهبود یافته در حالت Disaster Recovery

هر کسب و کاری می تواند مستعد حملات سایبری و از دست دادن داده های حیاتی باشد. تهیه نسخه پشتیبان از سرورهای مجازی شده با امکان سریع کپی از فایل های VM که در مواقع اضطراری به راحتی قابل دسترسی هستند عملیات آسانی است؛همین امر هنگام برخورد با سرورهای فیزیکی متفاوت می تواند بسیار دشوار باشد. جهت اطلاعات بیشتر در این خصوص میتوانید مقاله نرم افزار پشتیبان گیری از سرور های HP چیست؟ را نیز مطالعه فرمایید.


تداوم کسب و کار را تضمین می کند

دلیل دیگری که چرا کسب ‌وکارهای کوچک باید سرورها را مجازی ‌سازی کنند، اطمینان از عدم وجود وقفه در هنگام ارتقا یا تنوع عملیات‌های کسب ‌وکار شما است. مجازی‌ سازی سرور دارای ویژگی معروف به مهاجرت زنده است که عملیات را در طول جابجایی ادامه می‌دهد زیرا در هنگام حرکت و جابجایی خرابی را بسیارکاهش می‌ دهد که این خود در پشتیبانی سرور hp بسیار اهمیت دارد.

مجازی سازی سرور


کاهش هزینه ها و بهبود کارایی

یکی از مهم ترین دلایلی که چرا کسب و کارهای کوچک باید سرورها را مجازی کنند، امکان استفاده کارآمدتر از منابع محاسباتی و نیاز به خرید پردازنده سرور اچ پی، خرید رم سرور اچ پی و خرید هارد دیسک سرور اچ پی است. سخت افزار فیزیکی کمتر به معنای صرفه جویی در هزینه های فناوری اطلاعات است.
مجازی سازی سرور همچنین در هزینه های انرژی صرفه جویی می کند زیرا شما فقط به یک سرور میزبان برای تمام نمونه های سرور مجازی خود نیاز دارید.


تست آسان و به روز رسانی های امنیتی

می‌توانید به ‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری جدید را روی سرورهای مجازی‌ سازی شده قبل از راه‌اندازی در سیستم‌های آنلاین آزمایش کنید. این به شناسایی مشکلات پیش بینی نشده ناشی از نصب به روز رسانی ها کمک می کند. تیم های توسعه نرم افزار پس از آن عیب یابی دستگاه ها را آسان خواهند کرد.جهت خدمات مجازی سازی سرور و اطلاعات بیشتر با کارشناسان نویان سرور در ارتباط باشید. 

مجازی سازی سرور hp


نیاز به مجازی سازی سرور اچ پی چیست؟

برای پاسخ به این نیاز، بیایید نگاهی بیندازیم که با پیاده سازی مجازی سازی سرور HP با VMware در سازمان خود، به چه چیزی می توانید دست پیدا کنید.
یکی از برجسته ترین ویژگی های مجازی سازی سرور اچ پی در خدمات سرور hp این است که به شما کمک می کند منابع IT خود را به راحتی به اشتراک بگذارید. این به شما کمک می کند در هزینه صرفه جویی کنید، زمان پاسخگویی را افزایش دهید و استفاده از پردازنده خود را بهینه کنید؛همه این ویژگی ها این امکان را فراهم می کند که به راحتی نیازهای بازار امروز که در حال تغییراست را برآورده کنید.
مجازی سازی سرور همچنین به بهینه سازی فضای ذخیره سازی و نحوه استفاده از سرور و سایر منابع در شبکه کمک می کند. با تجهیز به این فناوری می‌توانید بدون زحمت نیازهای تیم‌ها و مشتریان خود را با هزینه بسیار کمتر از داشتن یک سرور فیزیکی جداگانه برای هر سرویس برآورده کنید.
هنگامی که مجازی سازی سرور HP را پیاده سازی می کنید، می توانید از سرورتان با ظرفیت کامل خود استفاده کنید. این به کاهش زمان خرابی و به حداکثر رساندن بهره وری شما کمک می کند. همه اینها امکان پذیر است زیرا مجازی سازی سرور یکپارچه شما را قادر می سازد تا از چندین برنامه در یک سرور مجازی بدون به خطر انداختن عملکرد استفاده کنید. شایان ذکر است که مجازی سازی سرور و سرور مجازی با یکدیگر تفوت دارند که شما میتوانید چهت اطلاعات بیشتر در این خصوص مقاله سرور مجازی چیست؟ را نیز مطالعه فرمایید.

مجازی سازی سرور اچ پی


به طور خلاصه، هنگامی که راه حل مجازی سازی سرور اچ پی را در سازمان خود پیاده سازی می کنید:
شما می توانید از سرورهای کمتر بهره بیشتری ببرید، بنابراین استفاده از سرور بهبود یافته و تراکم سرور کاهش می یابد؛ شما در هزینه صرفه جویی در تعداد زیادی از سرورهای سطح بالا که معمولاً به طور کامل استفاده نمی شوند، صرفه جویی می کنید. 
تغییرات دیگر یک کابوس نیستند، مجازی سازی پاسخگویی و اجرای تغییرات را آسان تر می کند؛ بازیابی سیستم در مقایسه با سایر سرورهای مبتنی بر سخت افزار استاندارد بسیار سریعتر است،مدیریت حجم کار و منابع برای شما بسیار ساده و حتی در زمان خرابی می توانید به برنامه ضروری دسترسی داشته باشید.
راه حل های مجازی سازی سرور اچ پی را می توان به راحتی برای برآوردن نیازهای سازمان شما سفارشی کرد. این فناوری استفاده کارآمد از منابع، انتقال آسان داده ها و برنامه ها و استفاده بسیار بهتر از سرورهای شما را تضمین می کند. همه این ویژگی ها و موارد دیگر این فناوری را به یکی از بهترین راه حل ها برای سازمان شما تبدیل می کند.