Skip to content

مقایسه سرورهای نسل 9 و 10 HPE

مقایسه سرورهای نسل 9 و 10 HPE

سرورهای ProLiant شرکت های HPE به شدت در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرند. این سرورهای HPE ProLiant به دلیل مقیاس پذیری و قابلیت اطمینان خود قابل توجه هستند که آنها را برای طیف گسترده ای از سازمان ها مطلوب می کند.

HPE برای اولین بار نسل نهم خود (Gen9) از سرورهای ProLiant را در سال 2014 منتشر کرد. متعاقباً، در سال 2017، HPE نسل دهم (Gen10) را منتشر کرد. با سه سال تکامل محصول بین Gen9 و Gen10، تفاوت های مهمی برای درک وجود دارد.

برای کمک به شما در تعیین اینکه کدام نسل برای نیازهای سازمان شما جهت خرید سرور hp مناسب تر است، بیایید نگاهی دقیق تر به شباهت ها و تفاوت های بین سرورهای HPE ProLiant Gen9 و Gen10 بیندازیم.

بهبود های نسل 9 و 10 HP نسبت به نسل های قبلی خود

 

HPE proliant gen10:

بهبودهای اضافی عبارتند از:

  • 66% پهنای باند حافظه بیشتر برای افزایش کارایی برای برنامه های فشرده حافظه.
  • 27 برابر سریعتر عملیات ایست بازرسی برای فعال کردن سریعتر عملیات تجاری
  • 14 درصد هسته های پردازنده بیشتر
  • 33 درصد ظرفیت حافظه بیشتر

 

HPE PROLIANT GEN9:

نمونه کارها سرور Gen9 محاسبات مناسب را برای هر اندازه تجاری، حجم کار یا هر محیطی ارائه می دهد. سرورهای Gen9 سه برابر قدرت محاسباتی در هر وات نسبت به نسل قبلی ارائه می دهند. در طول عمر سرور، این می تواند 62 درصد صرفه جویی در هزینه داشته باشد. بهبودهای اضافی عبارتند از:

  • سه برابر کردن ظرفیت محاسباتی Gen 8 و افزایش کارایی در چندین بار کاری.
  • ارائه خدمات 66 برابر سریعتر، با اتوماسیون برای صرفه جویی در زمان مدیریت و کاهش خطاها امکان پذیر شده است
  • از DDR3 به حافظه DDR4 ارتقا دهید. سرعت حافظه تا 2133 مگاهرتز در ثانیه می رسد

 

HPE Gen9 vs. Gen10

 

مروری بر سرورهای HPE ProLiant

در یک سطح اساسی، سرورهای HPE ProLiant از حافظه DDR، ذخیره سازی و آداپتورهای شبکه تشکیل شده است. در مجموع این معمولا به عنوان "گزینه های سرور HPE" شناخته می شود. گزینه های سرور HPE برای ارائه سطوح بالایی از بهره وری برای حجم کاری هر اندازه، تأکید بر قابلیت اطمینان و مقرون به صرفه بودن بسته به بودجه شما در نظر گرفته شده است. این مفهوم، سرورهای HPE ProLiant Gen10 را به گزینه‌ای عالی برای بسیاری از محیط‌های مختلف، از مشاغل کوچک گرفته تا مراکز داده بزرگ در سطح سازمانی تبدیل می‌کند.

در واقع، نسل دهم سرورهای HPE ProLiant گزینه‌های مختلفی را برای رهبران فناوری اطلاعات برای ایجاد یک محیط بهینه برای رفع نیازهایشان ارائه می‌کند. سرورهای Gen10 شامل قفسه هایی با چندین گزینه ارتفاع، عرض و عمق و همچنین واحدهای توزیع برق (PDU) از مقیاس کوچک تا سازمانی هستند. علاوه بر این، سرورهای Gen10 قابلیت‌های ماشین مجازی و یا مجازی سازی سرور (VM) را ارائه می‌دهند. سرورهای Gen10 نیز برای استفاده در محیط های ابری هیبریدی طراحی شده اند. بخشی از دلیل این امر این است که CPUهای سرور hp مقیاس پذیر جدید اینتل بر اساس حجم کاری برای ابر ترکیبی بهینه شده اند.

HPE Gen9 vs. Gen10: CPU and Memory

سرورهای HPE Gen10 تنظیم هوشمند سیستم (IST) را ارائه می دهند که عملکرد را از طریق تقویت هسته، هموارسازی لرزش و تطبیق حجم کار افزایش می دهد. وقتی صحبت از پردازنده ها می شود، سرورهای HPE ProLiant Gen9 شامل Xeon E5-2600 v3/v4 اینتل برای محدوده های DL100، DL300 و ML300 هستند. در مقایسه، سرورهای Gen10 پردازنده‌های Xeon v5 برنزی، نقره‌ای، طلایی و پلاتینیوم را با 28 هسته در هر پردازنده ارائه می‌کنند. این پردازنده‌های جدیدتر Xeon v5 در مقایسه با سرورهای Gen9 به افزایش 27 درصدی در هسته و افزایش 71 درصدی عملکرد منجر می‌شوند.

سرورهای Gen9 و Gen10 در مورد انواع حافظه سرور HPE و اندازه‌های DIMM گزینه‌های متعددی را به رهبران فناوری اطلاعات ارائه می‌دهند تا به بهترین نحو نیازهای عملکرد خود را برآورده کنند. سرورهای Gen10 شامل حافظه استاندارد HPE و همچنین HPE SmartMemory برای حجم کاری با نیاز به حافظه شدید است. HPE SmartMemory  2666 مگا انتقال در ثانیه (MT / ثانیه) و فناوری HPE Fast Fault Tolerance را ارائه می دهد.

HPE Gen10

سرورهای Gen10 حافظه دائمی سریعی را ارائه می دهند که معمولاً به آن "حافظه پایدار" می گویند. حافظه پایدار پتانسیل رسیدن به سطح ترابایت را دارد. به طور خاص، HPE Scalable Persistent Memory از سه جزء اصلی تشکیل شده است که شامل حافظه فلش اختصاصی برای پایداری، DRAM برای افزایش سرعت برنامه ها و منبع تغذیه پشتیبان برای انتقال بهینه اطلاعات از DRAM به فلش است. سرورهای HPE ProLiant Gen10 همچنین افزایش 66 درصدی پهنای باند حافظه را برای برنامه‌های پرحافظه در مقایسه با سرورهای Gen9 فراهم می‌کنند.

مقایسه پهنای باند حافظه Gen10 در مقابل Gen9

  • 12:HPE ProLiant Gen10کانال x  2666سرعت انتقال داده x  8بایت = 256 گیگابایت در ثانیه
  • HPE ProLiant Gen9:8کانال x  2400سرعت انتقال داده x  8بایت = 154 گیگابایت در ثانیه

HPE Gen9 vs. Gen10: Server Storage

در مقایسه با سرورهای Gen9، ذخیره‌سازی سرور Gen10 شامل درایوهای حالت جامد (SSD)، درایوهای دیسک سخت (HDD) و کنترل‌کننده‌های آرایه هوشمند HPE است. خط جدید کنترلرهای RAID سازمانی سرورهای Gen10 به حداکثر رساندن ، دسترس بودن، عملکرد و ظرفیت ذخیره سازی داده ها کمک می کند. به طور خاص، آنها تا 1.6 میلیون عملیات ورودی/خروجی در ثانیه (IOPS) و 65 درصد عملکرد بهتر در مقایسه با سرورهای Gen9 ارائه می‌کنند. علاوه بر این، کنترلرهای سرور hp Gen10 در مقایسه با Gen9 تا 45 درصد انرژی کمتری مصرف می کنند. حالت ترکیبی جدید Gen10 از طریق آداپتور گذرگاه میزبان (HBA) و RAID به طور همزمان روی یک کنترلر انعطاف پذیری زیادی را ارائه می دهد. به نوبه خود، این کارایی باعث می شود که اسلات PCIe برای استفاده بیشتر در دسترس باشد.

HPE Gen9

امنیت HPE Gen9 vs. Gen10:

در مقایسه با سرورهای Gen9 HPE ProLiant، Gen10 امنیت پیشرفته‌تری را از طریق Silicon Root of Trust و تأیید سیستم عامل زمان اجرا HPE ارائه می‌کند که به ترتیب از حملات سایبری و بدافزار محافظت می‌کنند. آداپتورهای شبکه سرور HPE به پیشگیری، شناسایی و بازیابی حملات سایبری از طریق محافظت از داده‌ها، برنامه‌ها و زیرساخت سرور با احراز هویت سیستم عامل از طریق معماری HPE Root of Trust کمک می‌کنند. علاوه بر این، امنیت سخت افزاری Gen10 توسط کیت های تشخیص نفوذ شاسی HPE تقویت شده است.

توسعهHPE Gen9 vs. Gen10 :

HPE هر دو سرور Gen9 و Gen10 ProLiant را به گونه ای طراحی کرد که قابل ارتقا باشند. این گسترش به سرورها اجازه می‌دهد تا حافظه بیشتر، هارد دیسک‌های سرور اچ پی بزرگ‌تر و سایر اجزای اضافی را روی خود بیاورند. به عنوان مثال، سرورهای Gen10 می توانند با 28 هسته شروع شوند و متعاقباً به 36 هسته یا بیشتر گسترش یابند، به این معنی که حافظه داخلی سرورهای Gen10 می تواند به 459 ترابایت برسد.

به طور مشابه، سرورهای Gen9 HPE ProLiant کاملاً قابل ارتقا هستند زیرا می توانند با 22 هسته شروع و تا 36 هسته گسترش پیدا کنند. برخی از مدل‌ها شامل رایزرهای اختیاری با دو یا سه اسلات و اسلات‌های توسعه بودند که می‌توان بر اساس نیاز پیکربندی کرد، از جمله شکاف‌های تمام قد، نیمه طول و نیمه طول. ، شکاف های تمام قد.