Skip to content

راهنمای خرید سرور HP

۱۲ آبان ۱۴۰۰

در حالی که برای انتخاب سرور hp گزینه‌های زیادی پیش روی شما است و ممکن است در تصمیم‌گیری برای خرید سرور hp به مشکل بخورید پس به راهنمای خرید سرور HP نیاز دارید تا گزینه‌ها را محدود کرده و سروری را انتخاب كنید كه پاسخگوی نیازهای تجاری شما بوده و قیمت آن به صرفه باشد.

اولین قدم برای خرید سرور hp بستگی به نیاز سازمانی یک مجموعه دارد که هنگام انتخاب سرور مناسب باید این موارد را در نظر بگیرید:

کاربردی‌ترین نکات خرید سرور HP

  1. تعداد کاربران سازمان و سرعت (RW) یاهمان خواندن و نوشتن اطلاعات
  2. حجم اطلاعاتی که نیاز به ذخیره سازی و یا پردازش دارند
  3. امنیت اطلاعات
  4. تلفیقی از فضای مورد نیاز ذخیره‌سازی اطلاعات و سرعت پردازش اطلاعات

خرید سرور بر اساس تعداد کاربران و سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات

در این صورت سرور مورد نظر شما از لحاظ کارایی و عملکرد (Performance) و سرعت خواندن نوشتن اطلاعات (RW) باید از اهمیت بیشتری برایتان برخوردار باشد. بنابراین برای انتخاب سرور مناسب قدرت پردازشگر (CPU) و RAM با حجم و فرکانس بالا بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد و همچنین هارددیسک‌هایی باسرعت بالا مانند SAS و SSD که البته به نوع  RAID مورد استفاده بستگی دارد.

حجم اطلاعات سرور

بعضی از کانفیگ‌های سرورهای hp متمرکز بر پردازش اطلاعات است و برای استفاده‌های ذخیره‌سازی داده‌های حجیم پیشنهاد نمی‌شوند. به طور مثال زمانی که سازمان شما نیاز به ذخیره سازی فیلم‌های ضبط شده از دوربین مداربسته دارد بیشترین اهمیت برای انتخاب سرور مناسب میزان فضای ذخیره سازی اطلاعات سرور اهمیت بیشتری نسبت به قدرت پردازنده سرور پیدا می‌کند.
در اینگونه موارد پیشنهاد ما استفاده از سروری با حجم هارد بالاتر و استفاده از استوریج‌ HP است.

امنیت اطلاعات روی سرور

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های سرور hp امنیت داده‌های آن است. در حال حاضر هر سازمان، شرکت یا شخصی برای حفظ اطلاعات و سرمایه سازمانی خود (DATA) نیازمند این ویژگی مهم است. سرورهای hp با توجه به ویژگی‌های زیر که روی تمامی نسل‌های خود بکار برده است اطمینان و امنیت کامل را برای کاربران خود فراهم کرده‌اند.

سرورها همچنین می توانند امنیت داده های شما را بهبود بخشیده و دسترسی آسان از راه دور از خانه یا جاده را آسان تر کنند. سرورهای امروزی بسیار پرهزینه‌تر و پیچیده‌تر از یک دسکتاپ استاندارد نیستند.

ذخیره سازی

نیاز به داشتن سرور ربطی به فناوری و همکاری با مردم ندارد ، اطمینان حاصل کنید که شخصی در کارمندان شما مسئولیت اصلی سرور شما را دارد و از آن مراقبت می کند ، این به معنای اضافه کردن کاربران جدید برای کارمندان جدید ، حذف حساب کارمندان سابق و اطمینان از سرور ذخیره کافی برای پرونده های خانگی شما است ، در یک شرکت کوچک این وظایف توضیحات شغلی تمام وقت نیست اما شما می خواهید یک نفر را بر عهده بگیرید ، حتی اگر آن شخص به نوبه نتواند این کار را انجام دهد خود شخص میتواند بخشی از مسئولیت را به یک پیمانکار یا مشاور واگذار کند.

توضیحات تخصصی

اولین تصمیم شما این است که چگونه یک سرور در شبکه اداری موجود شما قرار می گیرد ، اطمینان حاصل کنید که می توانید قدرت مورد نیاز و کابل کشی اترنت را به هر کجا که سرور شما در آن قرار دارد بیاورید. اگر تازه وارد شبکه سازی شده‌اید یا شبکه‌ای در سراسر دفتر خود ندارید، نصب یک شبکه بی‌سیم جدید را در نظر بگیرید و یکی از بسیاری از دستگاه های موجود درگاه/روتر بی سیم را خریداری کنید. اینها چندین ویژگی با هم دارند: پورتهای سیمی برای اتصال شما به اینترنت و رادیو بی سیم برای اتصال شما به لپ تاپ و دسک تاپ در دفتر، دامنه روتر كسب و كار كوچک سيسكو شامل واحدهای بسيار خوبی است و بسياري از آنها از Net Gear ،Buffalo و D-Link در دسترس هستند كه تنها 100 دلار برای شما بازپرداخت خواهد كرد.

ذخیره داده

تصمیم بگیرید چه داده ها و برنامه هایی را که می خواهید در سرور خود به اشتراک بگذارید ، اگر تنها کاری که می خواهید انجام دهید این است که فایل ها را به اشتراک بگذارید ، گزینه های زیادی از جمله سرورهای ذخیره شبکه با سیستم عامل های ساده دارید ، اگر می خواهید دسترسی اشتراکی به برنامه های کاربردی ، مانند یک برنامه حسابداری شبکه ای داشته باشید یا سرور وب خود را میزبانی کنید ، یک مدل با توانایی تر خریداری کنید ، فقط نیازهای فعلی خود را مورد توجه قرار ندهید ، بلکه به جایی که انتظار دارید تجارت شما در یک یا دو سال باشد ، نگاه کنید.

آیا شما کارمندان دیگری را استخدام خواهید کرد؟ محصولات یا ارائه خدمات خود را گسترش دهید؟ کسب و کار یا شریک جدیدی را با برخی شرکت دیگر به دست می آورید؟ در نظر بگیرید که ظرفیت بیشتری را نسبت به امروز مورد نیاز خود بخرید ، یا سروری را که به راحتی قابل ارتقاء است ، بدین ترتیب سرور شما بتواند با تجارت شما رشد کند.

برنامه ریزی برای ذخیره سازی

میزان فضای ذخیره سازی مورد نیاز سرور خود را تخمین بزنید ، به این فکر کنید که چند رایانه شخصی که قبلاً در شغل خود دارید ، یا اینکه آیا قصد دارید رایانه های اضافی دیگری را برای کارمندان جدید در سال آینده اضافه کنید. شکل 200 گیگ برای هر کارمند به عنوان نقطه شروع. فایلهای ویدیویی یا صوتی می توانند فضای بیشتری را نسبت به سایر انواع داده ها به خود اختصاص دهند و تمایل به سرعت زیاد شدن دارند ، بنابراین برای هر کسی که داده های چندرسانه ای را ذخیره می کند این تخمین را سه برابر کنید. حتی کوچکترین هارد دیسک ها حداقل 300 گیگابایت ظرفیت دارند ، حتی اگر در ابتدا به آن احتیاج ندارید شروع کنید.

اگر تجارت شما به سرعت در حال رشد است ، به سرورهایی نگاه کنید که به شما امکان می دهند ظرفیت ذخیره داخلی آنها را در پایین جاده گسترش دهید ، یا به شما امکان اضافه کردن درایوهای خارجی را بدهید.

خرید یا اجاره؟

در نظر بگیرید که آیا شما باید سرور خود را اجاره کنید یا صاحب آن باشید. اگر سرور کمتر از 1500 دلار هزینه دارد ، آن را به طور کامل خریداری کنید. یک قرارداد تعمیر و نگهداری خریداری کنید که حداقل سه سال به طول انجامد ، بنابراین اگر چیزی پیش آمد ، می توانید سریع آن را رفع کنید. اگر به چیزی گرانتر نیاز دارید ، اجاره نامه را برای مدت اجاره سه ساله در نظر بگیرید. اجاره از یک ارائه دهنده خدمات مدیریت شده که متخصص در مشاغل کوچک است و تعمیر و نگهداری و ارتقاء را ارائه می دهد. یک منبع عالی برای تحقیق در مورد ارائه دهندگان خدمات ، MSPAlliance.com ، یک سازمان تجارت ملی از چنین ارائه دهندگان است.

سیستم عامل خود را انتخاب کنید

انتخاب بعدی شما یک انتخاب بزرگ است که کدام سیستم عامل را اجرا کنید ، اگر سرور ذخیره شبکه را انتخاب می کنید ، می توانید از این مرحله استفاده کنید ، زیرا این دستگاه ها سیستم عامل تخصصی خود را اجرا می کنند. بسیاری از سرورهای پیشرفته تر برای تجارت کوچک ، مایکروسافت ویندوز یا Mac OS اپل را اجرا می کنند ، کدام مناسب است؟ در حالی که کتاب هایی در این زمینه نوشته شده است انتخاب به چند موضوع می رسد ، ویندوز برنامه های بیشتری دارد که می توان در سرورها به اشتراک گذاشت و شناخته شده ترین و محبوب ترین سیستم عامل است.

برای استعلام قیمت سرور hp کلیک کنید