Skip to content

Hewlett Packard هیولت پاکارد

Hewlett Packard هیولت پاکارد

هیولت پاکارد 75 سال پیش تاسیس شد

بیل هیولت (2001-1881) و دیو پاکارد (1912-1996) از سال 1935 به عنوان مهندسان برق از استنفورد فارغ التحصیل شدند.

آنها در طول سالهای تحصیلشان با یکدیگر آشنا شدند و شرکت خود را در گاراژی در پالو آلتو در زمان رکود بزرگ تاسیس کردند. زمانی که هر دو آنها هنوز تحصیلات تکمیلی را ادامه می دادند  HP هنوز هم در پالو آلتو اداره می شد.
1 ژانویه 1939 تاریخ رسمی تاسیس شرکت خود را با سرمایه گذاری 538 دلار آمریکا آغاز کردند.

تلاش این دو نفر باعث شد که سرمایه اندک آن‌ها بعد از حدود هفتاد سال به ۹۰ میلیارد دلار برسد. در حال حاضر این شرکت در بیشتر از ۱۶۰ کشور جهان فعالیت می‌کند. اچ پی در منطقه کالیفرنیا تأسیس شد، شرکتی که بعدها ده‌ها و صدها زیر مجموعه برای خودش ایجاد کرد و یکی از قطب‌های بزرگ صنعت کامپیوتر در دنیا شد. گاراژ کوچکی که هیولت و پاکارد در آن اولین محصول خود را تولید کردند به عنوان نماد شرکت و محل تولد سیلیکون شناخته می‌شود. شرکت اچ پی هنوز هم در مسیر تحولات فناوری در صنعت الکترونیک پیشگام است. بعد از ادغام این شرکت با شرکت بزرگ کامپک، اچ پی توانست در بسیاری از حوزه‌های تولیدی و خدماتی جایگاه برتر را به دست آورد و با آی بی ام رقابت کند.

بخش HP Associates

که در سال 1960 تاسیس شد، نیمه هادی ها را تولید کرد عمدتا برای استفاده داخلی برای ابزارهای HP و ماشین حساب.
در دهه 1960، HP تصمیم گرفت تا تیم طراحی طراحان خود را با استفاده از مینی کامپیوترهای تولید شده توسط Digital Equipment Corporation بسازد. HP در سال 1966 با HP 2100 / HP 1000 وارد بازار کامپیوتر شد. مجله سیمی HP9100A را که در سال 1968 معرفی شد، شناسایی می کند و اولین کامپیوتر تجاری فروخته شده HP است.
In1984 HP پرینترهای جوهر افشان و لیزری خود را معرفی کرد و همچنین در زمینه تولید اسکنرها شرکت کرد. در دهه 1990، محدوده محصول HP گسترش یافت و HP در سال 2002 با Compaq ادغام شد. HP در دهه گذشته، فرصت های خود را از طریق جذب بیشتر (EDS، 3com، Palm) گسترش داد. HP یکی از غول های پیشرو شرکت فناوری اطلاعات امروز است.