Skip to content

Thread یا رشته چیست؟

Thread یا رشته چیست؟

همه واحدهای پردازش مرکزی دارای ترد یا رشته هستند. به زبان ساده، رشته‌ها بخشی هستند که به پردازنده دستگاه شما اجازه می‌دهند چندین کار را هم ‌زمان انجام دهد؛ تعداد رشته‌های دستگاه شما ارتباط مستقیمی به تعداد هسته‌های پردازنده در فروش قطعات سرور HP دارد.

هر هسته پردازنده می‌تواند دو رشته داشته باشد. بنابراین پردازنده‌ای با ۲ هسته  چهار رشته و پردازنده‌ای با ۸ هسته دارای ۱۶ رشته خواهد بود. همچنین پردازنده‌ای با ۲۴ هسته (بله، چنین پردازنده‌ای موجود است) ۴۸ رشته خواهد داشت. قبل از اینکه بتوانید شیوه عملکرد رشته‌ها را دقیقا متوجه شوید، باید درک اولیه‌ای از پردازنده داشته باشید.

نمی‌توان عملکرد یکی را بدون درک قابلیت‌های دیگری فهمید. واحد پردازش مرکزی هسته اصلی هر تلفن هوشمند، تبلت و رایانه است. این یک جزء مهم است که نحوه عملکرد رایانه شما را تعیین می‌کند. پردازنده هسته اصلی کامپیوتر است و دستگاه شما بدون آن نمی‌تواند کار کند. گاهی به پردازنده، مغز رایانه نیز می‌گویند که این امر در قطعات سرور و فروش قطعات سرور HP نیز مصداق است.

اجزای تشکیل دهنده Thread

Thread ، شمارنده برنامه از مجموعه ثبات (Register) و پشته (Stack) تشکیل شده است.  علاوه بر این، یک Thread بخش کدها، بخش داده‌ها و سایر منابع سیستم عامل نظیر فایل‌ها و سیگنال‌های باز را با سایر  Threadهای همان پردازه به اشتراک می‌گذارد.

 به بیان دقیق‌تر، هر Thread کنترل کننده‌های استثنا، اولویت زمان‌بندی، ذخیره‌گاه محلی Thread ، یک شناسه منحصربه ‌فرد Thread و مجموعه‌ای از ساختارها را نگهداری می‌کند. سیستم از این ساختارها برای ذخیره مفاد Thread یا    Thread Cتا هنگام زمان‌بندی استفاده می‌کند. همچنین Threadها می‌توانند مفاد امنیتی خودشان را در فروش قطعات سرور HP داشته باشند.

کاربرد Thread

تردها به بخش مهمی از محاسبات بدل شده‌اند زیرا به پردازنده اجازه می‌دهند هم‌زمان چندین کار را انجام دهد تا کارها سریع‌تر انجام شود. همچنین این بخش باعث می‌شود رایانه توانایی انجام چندین کار به‌ صورت هم ‌زمان را داشته باشد.

درواقع به دلیل وجود رشته‌ها در سیستم است که شما می‌توانید هم ‌زمان با مرور در اینترنت به موسیقی گوش دهید .یک کاربرد مهم thread این است که مسیر رفت و برگشت هر cpu را جدا میکند.این ویژگی امکان انجام رفت و برگشت هم زمان را برای هرهسته فراهم کرده تا از هنگ کردن برنامه ها جلوگیری کند حتی این عملیات در عیب یابی و تعمیرات سرور HP کمک بسزایی دارد.

کار cpu چیست ؟

 

فروش قطعات سرور HP

 

cpu (centeral processing unit) به معنی واحد پردازش مرکزی است. پردازنده مغز کامپیوتر شما است. این قطعه داده‌ها را از یک برنامه یا اپلیکیشن خاص می‌گیرد، یک سری محاسبات را روی آن‌ها انجام می‌دهد و در نهایت فرمان را اجرا می‌کند.

پردازنده یک چرخه سه قسمتی را انجام می‌دهد که به آن حلقه تکراری واکنشی، رمزگشایی و اجرا می‌گویند. در مرحله اولCPU دستورالعمل‌ها را از حافظه سیستم شما دریافت می‌کند. هنگامی که این بخش  دستورالعمل‌های مربوط به حافظه را دریافت کرد، وارد مرحله دوم می‌شود.

 در مرحله دوم است که دستورالعمل‌ها را رمزگشایی می‌کند. هنگامی که دستگاه دستورالعمل‌ها را رمزگشایی کرد، به مرحله سوم یعنی اجرا می‌رود. اطلاعات رمزگشایی شده از CPU عبور می‌کنند تا به واحدهایی که باید عملکرد مورد نیاز را انجام دهند، برسند.

پردازنده در فرآیند رمزگشایی، معادلات ریاضی خاصی را انجام می‌دهد تا سیگنال مورد نیاز را به سیستم شما ارسال کند. این چرخه بارها و بارها برای هر عمل و فرمان انجام می‌شود. در فناوری CPU پیشرفته، اجزای پردازنده شما دیگر همه کارها را خودشان انجام نمی‌دهند، اما هنوز یکی از قطعه‌های مورد نیاز هر سیستم در فروش قطعات سرور HP هستند.

CPU بخش مهمی از هر سیستم را تشکیل می‌دهد و دوش به دوش رشته‌ها کار می‌کند. پردازنده‌های مختلف بنا به عملکردشان دارای تعداد رشته‌های متفاوتی هستند که می‌توانند عملکرد رایانه شما را محدود کرده یا گسترش دهند.

 Thread درcpu چیست؟

Threadها قطعاتی مجازی از کدها هستند که هسته فیزیکی یک CPU را به چندین هسته مجازی تقسیم می‌کنند. هر بار که کاربر برنامه‌ای را باز می‌کند، یک Thread ایجاد می‌شود که مسئولیت مدیریت تمام وظایف آن اپلیکیشن خاص را بر عهده خواهد داشت. به همین شکل، هرچه اپلیکیشن بیش‌تری باز شود، Threadهای بیش‌تری ایجاد خواهند شد.

 

فروش قطعات سرور HP

Multi Thread یا چندنخی چیست؟

چند نخی یا Multithreading  قابلیت واحد پردازنده مرکزی یا یک هسته تکی در پردازنده چند هسته‌ای برای اجرای چند Thread به صورت همزمان است که به وسیله سیستم عامل پشتیبانی می‌شود. امروزه یک پروسه می‌تواند شامل چندین Thread مختلف در فروش قطعات سرور HP باشد.

یک پردازه سنتی (قدیمی) که به آن پردازه سنگین وزن هم گفته می‌شود، تنها دارای یک Thread کنترلی است. اما در صورتی که یک پروسه دارای چندین Thread کنترلی باشد،‌ می‌تواند بیش از یک وظیفه را در لحظه انجام دهد.

بنابراین به استفاده همزمان از چند Thread‌ در یک پردازه، Multithreading  یا چند نخی گفته می‌شود. به همین دلیل، Threadها بسیار کاربردی هستند و استفاده از آن‌ها بهره وری سیستم را به میزان زیادی افزایش می‌دهد.

 

فروش قطعات سرور HP

 

همچنین شرکت بازرگانی نویان سرور غیر از فروش قطعات سرور HP به همراه گارانتی سرورهای HP ، در فروش سرور hp نیز فعالیت گسترده ای دارد؛ که می توانید با مشاوره رایگان با کارشناسان ما از مزیت ها و دیگر خدمات شرکت آشنا شوید.