Skip to content

آمورش رید بندی سرور HP

آمورش رید بندی سرور HP
آمورش رید بندی سرور HP

HPE Smart Storage Administrator ابزاری است که امکان پیکربندی و مدیریت سریع کنترلرهای ذخیره سازی روی سرورهای HPE Proliant را فراهم می آورد.  HPE SSA رابط کاربری GUI ساده ، آمورش رید بندی سرور HP آسان برای استفاده سریع و ایجاد ، اصلاح و پاک کردن آرایه های ذخیره سازی بر اساس درایوهای فیزیکی نصب شده در سرور ارائه می دهد. HPE SSA جایگزین HPE Array Configuration Utility (ACU) می شود و یک طراحی به روز شده برای سرورهای HPE ProLiant دارد که باعث افزایش تجربه ذخیره سازی می شود.

در این آمورش رید بندی سرور HP کوتاه یکی از ساده ترین آرایه های ذخیره سازی را ایجاد خواهیم کرد که RAID 1 مبتنی بر دو درایو فیزیکی است . RAID 1 (آینه کاری) با نوشتن داده برای همه آنها بطور همزمان ، یک تکرار در همه درایوهای فیزیکی فراهم می کند ، تحمل خطا درایوهای N-1 را به ما می دهد که در آن N تعدادی از درایوهای فیزیکی استفاده شده است.

روش تنظیم RAID 1 در سرور HPE Proliant Gen9 با استفاده از HPE Smart Storage بسیار ساده است:

1-راه اندازی مجدد یا روشن کردن سرور

راه اندازی مجدد یا روشن کردن سرور از کنسول از راه دور iLO Integrated Lights Out یا از صفحه جلوی سرور.

توجه : تمام تصاویر زیر از کنسول راه دور iLO گرفته شده است ، که من برای ارتباط از راه دور با سرور HPE Proliant Gen9 استفاده می کنم.

2-راه اندازی تهیه هوشمند

یکی از سریعترین راه های رسیدن به HPE SSA از طریق منوی HPE Intelligent Provinging منتقل می شود. در مرحله فاز سیستم ، F10 را فشار دهید:

 

  

 

3-به سرور HPE Smart Storage دسترسی پیدا کنید

در منوی HPE Intelligent Provisioning Administrator HPE Smart Storage Administrator را انتخاب کنید - شما فقط 15 ثانیه زمان دارید ، بنابراین سعی کنید سریع باشید ، در غیر این صورت به گزینه پیش فرض هدایت می شوید:

 

 

تصویر زیر صفحه اصلی رابط کاربری گرافیکی HPE Smart Storage Administrator را نشان می دهد:

 

توجه : من از ریدکنترلر P440 استفاده می كنم ، سایر سرورها ممكن است مجهز به كنترل های مختلف ، یعنی B140 باشند ، اما از آنجا كه همه آنها توسط HPE SSA اداره می شوند ، مراحل تنظیم آرایه باید برای هر كنترل یكسان باشد.

4- آرایه ذخیره سازی RAID 1 را در HPE SSA ایجاد کنید

در صفحه اصلی HPE SSA بر روی کنترلر آرایه کلیک کنید:

 

در منوی Smart Array Actions گزینه Configure را انتخاب کنید:

 

روی دکمه Create Array کلیک کنید:

 

از آنجا که من فقط دو درایو فیزیکی روی سرور نصب کرده ام که حداقل مورد نیاز برای پیکربندی RAID 1 است ، باید تمام دیسک های موجود را برای ایجاد آرایه RAID 1 انتخاب کنم:

 

در بخش سطح RAID اطمینان حاصل کنید که RAID 1 انتخاب شده است ، می توانید پارامترهای باقی مانده را در مقادیر پیش فرض آنها بگذارید:

 

نمای کلی پارامترها:

  •  :strip size  جانشین پارامتر strip size ، مقدار داده ای را که برای هر درایو فیزیکی نوشته شده است نشان می دهد full stripe size  به اندازه ترکیبی از همه نوارها در تمام درایوهای فیزیکی HDD ، به استثنای درایوهای فقط برابری اشاره دارد.
  •  :caching بجای مستقیم درایوهای منطقی ، عملکرد دیتابیس را با نوشتن داده به حافظه cache ذخیره می کند
  •  :size اندازه درایو منطقی را مشخص می کند
  •  : sectors/track این گزینه تعداد بخش هایی را که شامل هر sectors هستند ، مشخص می کند ، مقدار 32 MaxBoot ، 63 را غیرفعال می کند (63 این کار باعث کاهش عملکرد منطقی می شود).

برای ایجاد آرایه RAID 1 روی دکمه Create Logical Drive کلیک کنید.

برای تأیید آرایه جدید ایجاد شده ، صفحه خلاصه را بررسی کنید و بر روی دکمه Finish کلیک کنید:

 

آرایه جدید اکنون باید در قسمت سمت چپ پنجره اصلی HPE SSA ظاهر شود:

 

5- از مدیر ذخیره سازی هوشمند HPE خارج شوید

برای خروج از برنامه ، روی دکمه  X کلیک کنید ، شما به صفحه تأمین هوشمند هدایت می شوید. در صفحه Intelligent Provisioning برای راه اندازی مجدد سرور بر روی دکمه پاور در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید:

پیشنهاد میکنم مقاله رید چیست ؟ انواع سطوح Raid را مطالعه بفرمایید