Skip to content

CHATGPT چیست و چگونه میتوانیم از آن استفاده کنیم؟

CHATGPT چیست و چگونه میتوانیم از آن استفاده کنیم؟

ChatGPT یک ربات چت هوش مصنوعی است که از پردازش زبان طبیعی برای ایجاد گفتگوی مکالمه شبیه انسان استفاده می کند. مدل زبان می‌تواند به سؤالات پاسخ دهد و محتوای نوشتاری مختلفی از جمله مقالات، پست‌های رسانه‌های اجتماعی، مقاله‌ها، کدها و ایمیل‌ها را بسازد.

ChatGPT شکلی از هوش مصنوعی مولد است -- ابزاری که به کاربران اجازه می دهد تا برای دریافت تصاویر، متن یا ویدیوهایی شبیه انسان که توسط هوش مصنوعی ایجاد شده اند، پیام هایی را وارد کنند.

ChatGPT مشابه سرویس‌های چت خودکار موجود در وب‌سایت‌های خدمات مشتری است، زیرا افراد می‌توانند از آن سؤال بپرسند یا برای پاسخ‌های ChatGPT توضیح بخواهند. GPT مخفف "Generative Pre-trained Transformer" است که به نحوه پردازش درخواست ها و فرمول بندی پاسخ ها توسط ChatGPT اشاره دارد. ChatGPT با یادگیری تقویتی از طریق بازخوردهای انسانی و مدل‌های پاداش که بهترین پاسخ‌ها را رتبه‌بندی می‌کند، آموزش داده می‌شود. این بازخورد به تقویت ChatGPT با یادگیری ماشینی برای بهبود پاسخ‌های آینده کمک می‌کند.

در حال حاضر برای عموم به صورت رایگان قابل استفاده است زیرا ChatGPT در مرحله تحقیق و جمع آوری بازخورد است. یک نسخه اشتراک پولی به نام ChatGPT Plus در ابتدای فوریه راه اندازی شد.

 چه کسی ChatGPT را ساخته است؟ 

ChatGPT توسط OpenAI، یک شرکت تحقیقاتی و هوش مصنوعی ایجاد شده است. این شرکت ChatGPT را در 30 نوامبر 2022 راه اندازی کرد. OpenAI همچنین مسئول ایجاد DALL-E 2، یک تولید کننده هنر هوش مصنوعی محبوب، و Whisper، یک سیستم تشخیص خودکار گفتار است.

ChatGPT چقدر هزینه دارد؟

استفاده از ChatGPT بدون توجه به اینکه برای چه کاری از آن استفاده می کنید، از جمله نوشتن، کدنویسی و موارد دیگر، رایگان است.

یک گزینه اشتراک وجود دارد که کاربران می توانند از آن استفاده کنند که هزینه آن 20 دلار در ماه است. مدل اشتراک پولی مزایای اضافی را برای کاربران تضمین می‌کند، مانند دسترسی عمومی حتی با ظرفیت، زمان پاسخگویی سریع‌تر و دسترسی به اینترنت از طریق افزونه‌ها. ا این حال، نسخه رایگان هنوز یک گزینه قوی است زیرا اکثراً همان توانایی های فنی را دارد، به استثنای دسترسی به آخرین نسخه از مدل بزرگ زبان (LLM)، معروف به GPT-4، و اینترنت.

مردم چگونه از ChatGPT استفاده می کنند؟

این مدل علاوه بر پاسخگویی به سوالات ساده، کارکردهای زیادی نیز دارد. ChatGPT می‌تواند مقاله بنویسد، هنر را با جزئیات زیاد توصیف کند، اعلان‌های هنری هوش مصنوعی ایجاد کند، مکالمات فلسفی داشته باشد و حتی برای شما کدنویسی کند.

ZDNET بسیاری از راهنماهای ChatGPT را منتشر کرده است. در اینجا برخی از محبوب ترین ها آورده شده است:

 • کد برنامه های کامپیوتری
 • آهنگسازی کنید.
 • پیش نویس ایمیل ها
 • مقالات، پادکست ها یا ارائه ها را خلاصه کنید.
 • اسکریپت پست های رسانه های اجتماعی
 • یک عنوان برای مقاله ایجاد کنید.
 • حل مسائل ریاضی
 • کلمات کلیدی را برای بهینه سازی موتور جستجو کشف کنید.
 • مقالات، پست های وبلاگ و آزمون ها را برای وب سایت ها ایجاد کنید.
 • محتوای موجود را برای یک رسانه دیگر، مانند رونوشت ارائه برای یک پست وبلاگ، دوباره بنویسید.
 • توضیحات محصول را فرموله کنید
 • بازی کنید.
 • در جستجوی شغل، از جمله نوشتن رزومه و نامه های پوششی کمک کنید.
 • سوالات بی اهمیت بپرسید.
 • موضوعات پیچیده را ساده تر توصیف کنید

تفاوت بین ChatGPT و موتور جستجو چیست؟

ChatGPT یک مدل زبان است که برای برقراری مکالمه با کاربر نهایی ایجاد شده است. یک موتور جستجو صفحات وب را در اینترنت فهرست می کند تا به کاربر کمک کند اطلاعاتی را که خواسته است پیدا کند. نسخه رایگان ChatGPT امکان جستجوی اطلاعات در اینترنت را ندارد. از اطلاعاتی که از داده‌های آموزشی آموخته است برای ایجاد پاسخ استفاده می‌کند، که جایی برای خطا باقی می‌گذارد.

تفاوت عمده دیگر این است که ChatGPT فقط تا سال 2021 به اطلاعات دسترسی دارد، در حالی که یک موتور جستجوی معمولی مانند Google به آخرین اطلاعات دسترسی دارد. بنابراین، اگر از نسخه رایگان ChatGPT بپرسید که چه کسی جام جهانی 2022 را برده است، نمی تواند به شما پاسخ دهد، اما گوگل این کار را می کند.

اگر مشترک ChatGPT Plus هستید، به ادغام Bing در ChatGPT دسترسی دارید که به ربات چت دسترسی به اینترنت می دهد. از آنجایی که این ربات دارای قابلیت نمایه سازی وب است، تفاوت عمده بین ChatGPT Plus و موتور جستجو، توانایی چت بات در درک اعلان های زبان طبیعی و ارائه پاسخ های محاوره ای است.

یک حساب OpenAI رایگان ایجاد کنید و وارد شوید

به chat.OpenAi.com بروید و برای یک حساب کاربری با یک آدرس ایمیل یا یک حساب Google یا Microsoft ثبت نام کنید. برای ورود و دسترسی به ChatGPT باید یک حساب کاربری در وب سایت OpenAI ایجاد کنید، اما رایگان است.

اگر قبلاً حسابی ایجاد نکرده‌اید، روی «ثبت‌نام» کلیک کنید و دستورالعمل‌ها را دنبال کنید تا اطلاعات خود را وارد کنید. OpenAI برای ایجاد یک حساب کاربری در وب سایت خود به یک شماره تلفن معتبر برای تأیید نیاز دارد.

 

Log in to ChatGPT

 

شرایط ChatGPT را بپذیرید

در مرحله بعد، قبل از اینکه بتوانید با چت ربات هوش مصنوعی چت کنید، چند سلب مسئولیت را مشاهده خواهید کرد. آنها را بخوانید و آنها را یکی یکی بپذیرید تا وارد چت شوید.

 

 

ChatGPT terms

 

 

نحوه ثبت نام برای چت GPT Plus

نسخه رایگان ChatGPT برای اکثر کارها به اندازه کافی خوب است، اما اگر می‌خواهید پاسخ‌های سریع‌تر، جزئیات بیشتر و دسترسی به آخرین ویژگی‌ها را داشته باشید، باید ChatGPT Plus را دریافت کنید.

پس از ایجاد یک حساب کاربری، می توانید در ChatGPT Plus ثبت نام کنید تا دسترسی اولویت به ChatGPT را دریافت کنید. در اینجا نحوه انجام آن است

مرحله 1. در سمت چپ پایین داشبورد، روی دکمه «ارتقا به پلاس» کلیک کنید.

مرحله 2. بر روی دکمه "Upgrade Plan" کلیک کنید

مراحل را برای وارد کردن اطلاعات پرداخت و تکمیل فرآیند اشتراک دنبال کنید.

ChatGPT Plus در ماه 20 دلار هزینه دارد. علاوه بر سرعت پاسخگویی سریع‌تر و در دسترس بودن در ساعات پرتقاضا، به جدیدترین ویژگی‌های OpenAI، از جمله GPT-4، که پیشرفته‌ترین مدل ChatGPT تا به امروز منتشر شده، نیز دسترسی خواهید داشت.

چگونه از Chat GPT بعد از ایجاد حساب کاربری استفاده کنیم؟

اکنون که با موفقیت یک حساب کاربری در Chat GPT ایجاد کرده اید، می توانید شروع به استفاده از آن کنید. استفاده از آن ساده و آسان است. به سادگی هر سوالی را که می خواهید در مورد آن بدانید در نوار جستجو تایپ کنید.

به عنوان مثال، اگر می خواهید در مورد دستور پخت غذا بدانید، کافی است درخواست خود را در کادر جستجو تایپ کنید.

How to use ChatGPT

بزرگترین رقیب GPT چت

اگر به بزرگترین رقیب Chat GPT نگاه کنیم، می توانیم باور کنیم که BARD گوگل جایگزین آن خواهد شد. گوگل سرانجام در 6 فوریه از ربات چت هوش مصنوعی خود با نام "Bard" رونمایی کرد که رقابت مستقیمی برای Chat GPT خواهد داشت. مانند Chat GPT، Bard نیز قادر به انجام مکالمات شبیه انسان، انجام ترجمه و ارائه اطلاعات دقیق به کاربر است. این برنامه توسط مدل زبان گوگل که LaMDA (مدل زبانی برای برنامه‌های گفتگو) است، ارائه می‌شود.

Google بازخورد خارجی را با آزمایش داخلی ترکیب می‌کند تا اطمینان حاصل کند که پاسخ‌های Bard با «نوار بالایی برای کیفیت، ایمنی و پایه اطلاعات در دنیای واقعی» مطابقت دارد. اگرچه گزینه‌های بسیار دیگری برای گپ GPT وجود دارد، اما اگر حقایق را باور کنیم، چت ربات هوش مصنوعی گوگل «Bard» قدرت رقابت با آن را دارد.

آیا می توانم از چت GPT در تلفن همراه استفاده کنم؟

متأسفانه Chat GPT در حال حاضر در تلفن های همراه در دسترس نیست. بنابراین، نمی توان آن را در فروشگاه Google Play برای اندروید و Apple App Store برای آیفون پیدا کرد. چت GPT هنوز در حال توسعه است. بنابراین، فقط در chat.openai.com قابل استفاده است.

جهان در مورد استفاده از برنامه ChatGPT کنجکاو است. با این حال، باید توجه داشته باشید که این هوش مصنوعی هنوز برای دانلود به عنوان نسخه برنامه در دسترس نیست.

شما می توانید با مراجعه به هر مرورگر وب مانند گوگل کروم، فایرفاکس و غیره به صورت رایگان از ChatGPT در مرورگر تلفن همراه خود استفاده کنید. سپس در پایین صفحه موبایل، بر روی بنر "Try ChatGPT" کلیک کنید. با استفاده از اطلاعات کاربری خود وارد/ثبت نام کنید و از این ربات هوش مصنوعی برای دریافت پاسخ سوالات خود استفاده کنید.