Skip to content

مقاله سفید چیست؟ (White Paper)

۱۲ آبان ۱۴۰۰

مقاله سفید چیست؟ (White Paper)

مقاله سفید سندی معتبر است که هدف آن اطلاع رسانی کامل خواننده در مورد یک موضوع خاص است. این دانش و تحقیقات متخصص را در مورد سندی ترکیب می کند که برای یک راه حل یا پیشنهاد خاص استدلال می کند.

مقاله سفید به خواننده این امکان را می دهد تا موضوعی را درک کند ، مسئله ای را حل کند یا تصمیم بگیرد.

کاغذهای سفید اسناد تجاری مبتنی بر داده و متن سنگین هستند. به دلیل حجم زیادی از داده ها و تحقیقات ، مقالات سفید عمیق خوانده می شوند و معمولاً لحنی رسمی دارند.

استفاده و ارزش

مشاغل هم برای ثبت تخصص و هم برای بازاریابی خود مقالات سفید می نویسند.

کاغذهای سفید به طور کلی برای مخاطبانی خارج از تجارت نوشته می شوند. بنابراین ، آنها ابزاری برای جذب خوانندگان به شرکت با ارائه دانش با کیفیت و عالی در صنعت هستند.

با این حال ، یک کاغذ سفید یک زمینه فروش نیست. این شرکت با برجسته ساختن تخصص داخلی و توصیه های ارزشمند ، نه با پیشنهاد مناقصه برای تجارت ، شرکت را به فروش می رساند.

مثال:

زمین فروش: 8 روش بازاریابی ABC در بودجه شبکه های اجتماعی شما صرفه جویی خواهد کرد

کاغذ سفید: تبلیغات رسانه های اجتماعی: مطابقت با نیازها و سیستم عامل های بازاریابی

نحوه انتخاب موضوع مقاله سفید

انتخاب موضوع مناسب برای خواندن مقاله سفید ضروری است. سه عامل عمده وجود دارد:

1. مخاطب

مانند هر نوشتار تجاری ، مخاطب اولین نظر شماست. مقاله سفید باید با در نظر داشتن خواننده هدف نوشته شود. مخاطبان ممکن است مشتریانی طولانی مدت باشند که با این صنعت آشنا هستند یا خریداران احتمالی جدیدی هستند که کاملاً در این زمینه تازه کار هستند.

در مورد نکات درد یا س majorالات اصلی خواننده تأمل کنید. در این مباحث به دنبال مواردی باشید که به طور کامل بررسی نشده اند یا اطلاعات موجود قدیمی است.

2. تخصص

کاغذ سفید شما باید با تخصص شرکت شما مطابقت داشته و برجسته شود.

این سند باید یک تحقیق کامل شامل تحقیقات خارجی و دانش داخلی را ارائه دهد. دانش فنی این تجارت ، محتوایی را که در آن گنجانده شده و نحوه تدوین آن را آگاه می کند.

3. مسئله محور و متمرکز بر راه حل

مقالات سفید باید یک مشکل خاص را شناسایی و برطرف کنند. مشکل باید در زمینه شما مرتبط و به موقع باشد. این سند ممکن است به موضوعاتی از جمله معضلات مشترک ، روندهای جدید ، تکنیک های تغییر ، مقایسه صنعت و غیره بپردازد.

مقاله سفید باید دارای یک راه حل یا پیشنهاد پیشنهادی برای پاسخگویی به مشکل باشد. این راه حل مبتنی بر بررسی دقیق مسئله و راه حل های بالقوه است.

تهیه مقاله سفید

پژوهش

موضوع انتخاب شده باید به طور جامع تحقیق شود. اطلاعات را از منابع آنلاین ، منابع صنعت و اسناد داخلی بکشید. مقاله های سفید مبتنی بر داده ها هستند ، بنابراین باید توسط تحقیقات قابل توجهی پشتیبانی شود. هیچ قاعده ای سریع و سریع در مورد استنادها وجود ندارد اما شما باید هر اطلاعاتی را که دانش عمومی نیست و قبل از شروع تحقیقات از آنها اطلاع نداشتید ، استناد کنید. با این حال ، درک کنید که اعتماد به نفس خواننده با افزایش تعداد مراجع ذکر شده احتمالاً افزایش می یابد.

البته همه منابع باید از سایت های معتبر تأمین شوند. برای نوشتن یک سند ارزشمند ، کلیه مطالب تحقیق باید از منابع معتبر و قابل اعتماد باشد.

سایر مقالات سفید را بخوانید

آیا قبلاً مقاله های سفید وجود دارد که موضوع یا حوزه شما را پوشش دهند؟ برای تعیین شکاف دانش و فرصت های استفاده از محتوای موجود ، آنها را بخوانید. این بررسی همچنین تضمین می کند که مقاله سفید شما به جای کار اضافی ، جدید است.

از نقشه ذهنی استفاده کنید

پیگیری بسیاری از منابع ، ایده ها و مطالب مرتبط با تهیه مقاله سفید می تواند طاقت فرسا باشد. یک ابزار سازمانی مفید نقشه ذهنی است . نقشه ذهنی به نویسنده این امکان را می دهد تا قطعات مختلف را در یک مرور کلی تصویری فهرست بندی و بهم متصل کند.

ما پیشنهاد می کنیم برای سازماندهی مطالب خود از ابزار رایگان FreeMind استفاده کنید. استفاده از آن ساده و رایگان است.

قالب کاغذ سفید

مقالات سفید معمولاً از قالب استاندارد سند پیروی می کنند. سفارش محتوا ممکن است مشابه سایر گزارش های تجاری باشد ، اما یک تفاوت عمده وجود دارد:

یک مقاله سفید نتیجه را در پایان قرار می دهد.

بسیاری از ارتباطات تجاری ، مانند گزارشات فنی یا پیشنهادها ، نتیجه اصلی را در ابتدای سند ارائه می دهند. این سفارش به خواسته های خواننده و ترجیح آنها در دریافت اطلاعات پاسخ می دهد.

در یک مقاله سفید ، مطالب و تحقیقات خواننده را آگاه می کند و درک آنها را از مشکل در سراسر سند افزایش می دهد. بخش آخر "Ta-da!" را ارائه می دهد. لحظه ای که خواننده اکنون راه حلی را دریافت می کند که با شواهد موجود در سند پشتیبانی می شود.

سفر و تنظیمات خواننده در یک مقاله سفید و گزارش تجاری متفاوت است. یافته های عمده از این الگو پیروی می کنند.

اگر از این تمایزات مطمئن نیستید یا به دنبال بهبود مهارت های نوشتن در مشاغل خود هستید ، ثبت نام در دوره نوشتن گزارش فنی ما را در نظر بگیرید .

و مهم نیست که سفر ، سند باید آسان باشد و شامل عناوین آموزنده برای پیمایش آسان باشد.

یک عنوان دقیق انتخاب کنید

یک عنوان خوب ضروری است. این باید به وضوح نشان دهد که خواننده از مقاله سفید چیست؟ (White Paper) چه چیزی می آموزد. همچنین باید فریبنده باشد.

عنوان مثال ملایم:

مقاله سفید درباره قانون 123.4 مرجع ارزیابی اثرات زیست محیطی.

عنوان مثال فریبنده:

قوانین در حال تغییر است: مقاله سفید درباره پیشنهادهای قانون ارزیابی تأثیرات زیست محیطی در سال 2018

عبارت "کاغذ سفید" لزوماً لازم نیست که در عنوان باشد. برخی از مخاطبان به دنبال آن شاخص معتبر هستند. خوانندگان دیگر ممکن است از محتوای ارزشمند به دلیل این اصطلاح ترسیده باشند. مثل همیشه ، به این فکر کنید که مخاطبان شما چه چیزی را ترجیح می دهند.

چکیده

چکیده خلاصه ای از نکات اصلی مقاله سفید را به خواننده ارائه می دهد. به خواننده این امکان را می دهد تا اطمینان حاصل کند که سندی مربوط به نیازهایشان پیدا کرده است. بعد از خواندن ، خواننده باید بتواند بفهمد که "در جای درست قرار گرفته اند".

بیان مسأله

بیانیه مسئله مسئله ای است که کاغذ سفید به آن می پردازد. برای اطمینان از درک آن توسط خواننده ، باید این مشکل را تعریف و در یک زمینه قرار داد.

زمینه

این بخش اطلاعات لازم را برای درک مخاطب و در نهایت راه حل فراهم می کند. مطالب ممکن است دقیق و فنی یا گسترده و سطح بالا باشد. محتوا به خواننده و مشکل بستگی دارد.

اگر تحقیقات اصلی برای مقاله سفید به پایان رسیده باشد ، روش ها باید ابلاغ شوند.

راه حل

لحظه 'ta-da' مقاله سفید.

بر اساس اطلاعات قبلی ، اکنون راه حل ارائه شده است. برای استفاده از شواهد جمع آوری شده و تخصص نویسنده و شرکت آنها توسعه یافته و استدلال می شود.

نتیجه

این بخش یافته های اصلی مقاله سفید را خلاصه می کند. توصیه های مبتنی بر راه حل ارائه شده است.

منابع

تمام منابع مورد استفاده برای تهیه مقاله سفید باید در این بخش جمع آوری و ذکر شود. اعتبار آن را به سند اضافه می کند. همچنین این مطالب را برای تحقیقات بیشتر به خواننده می دهد. بسته به صنعت خود ، قالب های استنادی MLA یا APA را دنبال کنید .

افکار نهایی

نوشتن یک مقاله سفید خوب کار ساده ای نیست. با این حال ، سرمایه گذاری در وقت و مهارت می تواند سند ارزشمندی تولید کند که دانش شرکت شما را به اشتراک بگذارد و به آموزش و پیشرفت کلی در صنعت شما کمک کند. و ، یک مقاله سفید خوب فرصت های تجاری را افزایش می دهد.

امیدواریم مطلب مقاله سفید چیست؟ (White Paper) برای شما مفید بوده باشد.